17.7 C
Brno
Čtvrtek, 8 června, 2023

Uklízejte ekologičtěji! Jak na to? 3 způsoby, které něco změní

I vy máte pocit, že při udržování pořádku ve vaší domácnosti jde ekologická filozofie bokem. Inu, je to asi tak. Ale nemusí být.

Pravda.sk, pf 11.11.2018 08:00 matka, úklid, máma a dcera, Foto: Shutterstock
Při úklidu bychom také měli uvažovat ekologičtější.
I při domácích pracích můžete postupovat ekologičtější a být ohleduplnější k planetě. Někdy stačí málo – například i vyhnout se tradičním chybám.

Čistící utěrky do koše!
Mnoho lidí používá k čištění povrchů v domácnosti navlhčené utěrky. V tomto případě nejde o utěrky na tělesnou hygienu, jsou napuštěné chemickými látkami a zároveň jsou zčásti tvořeny mikroplastickými vlákny. Často končí v toaletě, kde je lidé po použití spláchnou. To není správné! Čistící utěrky patří do koše, ačkoli ideální by bylo vyhnout se jim úplně a na čištění použít vhodnou látkovou hadr, která dobře saje.

S chemií opatrně
Ačkoliv čisticí prostředky slibují lesklé obkladačky, nádherný nábytek či čistý sporák, obsahují také množství chemikálií, která po použití končí ve výlevce nebo v toaletě. Zkuste zredukovat používání chemických čisticích prostředků – alternativy existují i ​​přírodní. Na povrchy je například vhodný i roztok vody v jablečným či vinným octem. Čistit můžete i pastou ze sody nebo zkrátka jen přilít chemického přípravku méně než obvykle.

zredukujte plasty
Zejména při odklízení špíny či smetí používáme neúměrné množství plastů. Jedno plastové kapsa na smetí by vám mělo vydržet delší dobu. Při třídění odpadu je dobré používat omyvatelné nádoby, případně koše s odnímatelnými přepravkami, do kterých víte jednotlivý odpad rozdělit a následně vyhodit do patřičného kontejneru po jednom.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality