18.8 C
Brno
Středa, 7 června, 2023

Zářivé barvy, štíhlá silueta, disko i hranaté střihy: Dior v Paříži servíroval novou módu

Přehlídky kolekcí pro sezónu jaro a léto pokračují po milánské zastávce v Paříži. Jednou z prvních a zároveň i jednou z mimořádně očekávaných byla prezentace značky Dior.

Pravda 30.09.2021 13:29 DIOR SS22 RUNWAY LOOK 16Foto: Frederique DUMOULIN / DIOR
Modelka na přehlídce značky Dior v Paříži, kolekce jaro-léto 2022.
Francouzský módní ateliér již několik let vede ženská designérka, italská rodačka Maria Grazia Chiuro, jejíž rukopis je v tvorbě nezaměnitelný, ačkoli pokaždé se snaží interpretovat kódy a dědictví slavného módního domu, jehož zakladatelem byl po druhé světové válce francouzský návrhář Christian Dior.

Prohlídka Dior Jaro / Léto 2022
FOTOGALERIE
Modelky na přehlídce značky Dior, sezóna …
Modelky na přehlídce značky Dior, sezóna …

  • 4Modelky na přehlídce značky Dior, sezóna …
    Fanoušci módy velmi dobře vědí, že právě on byl autorem tzv. „New look“ – poválečného vzhledu, kterým se v roce 1947 po náročných časech ozbrojeného konfliktu vrátila do ženské módy elegance, noblesa, objem sukní, tvarované ramena, luxus a mimořádně štíhlý tvarovaný dřík. Už méně lidí si však uvědomuje, že Dior nebyl jediným mužem, který tvořil DNA značky. Po jeho poměrně brzké smrti se kreativním šéfem ateliéru stal designér Marc Bohan a právě jemu je připisován trend Slim Look, se kterým přišel v roce 1961.

Stal se hlavní inspirací nové kolekce a designérka Chiuro se snažila přinést vlastní pohled na Bohan odkaz zasazen do současnosti a roku 2022. Dominantou kolekce byla určitě výrazná barevnost. Na molu, které samo hrálo barvami a symbolizovalo známou francouzskou deskovou hru, se střídaly kousky v intenzivní žluté, červené, modré či zelené barvě. Nechyběla oranžová, malinová, ale také klasická kombinace bílé a černé či jejich výlučné zastoupení v jednotlivých vybraných look.

zvětšit
Modelky na přehlídce značky Dior, sezóna … Foto: DIOR
Modelky na přehlídce značky Dior, sezóna Jaro / Léto 2022.
Střih sak a kabátků byl hranatější, kabáty jako takové byly přepracovány, v kolekci se objevily sukně, šaty, šortky či dokonce bermudy a nechyběly ani boxerské šortky a bundy na zip. Některé oděvy ozdobili výšivky, které tvořily reliéfní 3D efekt. S pomocí materiálů jako scuba nebo nylon vznikly také několik oděvů, které se zajímavě pohrávali s objemem. Nechyběly ani kreace, které působily odlehčeně – jako oděvy na taneční parket hýbající se s tělem a umožňující mu pohyb a lehkost v něm.

Značka Dior na svou prezentaci kolekce jaro / léto 2022 přilákala i množství známých osobností. Kromě populárních tváří západního světa nechyběla ani megastar asijského kontinentu. Řeč je o amabsádorke značky, zpěvačka Jisoo, která je členkou populární dívčí formace Blackpink. Více fotografií kolekce viz galerii výše, celebrity najdete v naší galerii dolů.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality