12.4 C
Brno
Pondělí, 5 června, 2023

Jak vybrat kvalitní kosmetiku pro děti?

Nastávající rodiče mají spoustu práce a povinností. Koupit a sestavit kočárek, autosedačku, vybrat zda budou používat jednorázové, či látkové plenky, oblečení a v neposlední řadě i dětskou kosmetiku. Víte, jaká kosmetika je ta pravá pro vaše novorozeně a podle čeho takovou vybrat?

Dětská kosmetika

Úřady velmi pečlivě kontrolují dětskou kosmetiku, která se dostane na trh. Ať už jde o vlhčené ubrousky, pleťová mléka, krémy na opruzeniny, či dětské olejíčky. To však neznamená, že by příliš navoněná kosmetika nemohla pokožku vašeho miminka podráždit. Sice je rozkošné po koupeli k sobě přitulit maličkaté novorozeně, kterému voní hlavička po heřmánkovém šampónu, ale stojí vám ta vůně za to, že pak budete řešit vyrážku, kopřivku, či ekzém?

Opravdu nejdůležitější je zdraví vašeho děťátka a jeho zdravá pokožka. Ta má po narození nejen problém udržet termoregulaci, ale také má velmi tenkou obrannou bariéru. Častým omýváním agresivním a přeparfémovaným takutým mýdlem, můžete miminku zadělat na potíže se suchou a svědivou pokožkou.

Pokožka vašeho miminka je až o 30 % tenčí než pokožka dospělých, proto používejte pouze přípravky, které obsahují přírodní látky, mají v sobě co nejméně přídavných chemických látek, klidně stačí mandlový, či olivový olej, miminko můžete vykoupat i v obyčejné vodě. Pokožku pod plenkami utíráte několikrát denně a miminka se nepotí, takže jim k osvěžení stačí i ta holá voda.

Co se týče kosmetiky, nikdy nezapomeňte na krém s ochranným UV faktorem. Miminka by do roku věku neměla být vystavena bez ochrany přímým slunečním paprsků, natož se opálit, či dokonce spálit.

Náš tip: Používejte jednu kosmetickou řadu a produkty příliš nestřídejte, kdyby se u vašeho miminka objevila alergická reakce, velmi těžko byste dohledávali, co ji způsobilo, zda krém na opruzeniny, či šampón na vlasy.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality