12.8 C
Brno
Pondělí, 5 června, 2023

Revize elektroinstalace v bytě aneb co od toho očekávat

Každý z nás ví, že by se měly revize pravidelně provádět. Zapomínat na ně, oddalovat je, to by se nám mohlo dost nevyplatit. Zkratuje-li nám elektroinstalace či nějaký spotřebič, vznikne škoda. Tu nám ale pojišťovna nezaplatí, když zjistí že byla provedena revize.

Elektro revize neb co se pod názvem skrývá

Co si představíte pod pojmem elektro revize? Pojem zahrnuje nejen revizi elektroinstalace a elektrozařízení, ale také revizi elektrospotřebičů. Takovou kontrolou musí projít nejen všechna zařízení zapojená do elektřiny v provozech, firmách a službách, ale také by měly být zkontrolovány všechny spotřebiče v našich domácnostech. Může dojít ke zkratu, nesprávné funkci nebo dokonce až k probíjení, kdy už hrozí riziko požáru. Bezpečnost zaměstnanců v tomto ohledu je hlídaná zákonem.

Revize elektro Praha aneb jak probíhá prohlídka v hlavním městě

Jak probíhá revize elektro Praha? Nejprve proběhne vizuální a hmatová prohlídka stroje. Zjistí se, jestli je vše tak, jak má – žádné čouhající dráty, uvolněné vodiče. Následně se profesionál přesune „dovnitř“, kontroluje a měří veličiny (např. odpor). Zkoumá dokumenty patřící k přístroji, zda jsou úplné a správné, zda papírový stav sedí se skutečným stavem.

Je nutná revize elektroinstalace v bytě?

Zákon revize elektroinstalace v bytě nijak neurčuje. Je tedy na obyvatelích, zda ji budou absolvovat, či ne. Pokud se vám však něco poškodí od spotřebiče a budete žádat náhradu od pojišťovny, mohlo by se vám stát, že vám žádné peníze neproplatí, když nebudete mít potvrzení o revizi. Avšak v případech domů a bytů, které si zažily už několik desítek let, se doporučuje pravidelný monitoring elektra. Jediná povinná revize u obytných nemovitostí je v samotném začátku bydlení. Při kolaudaci se provádí tato kontrola, bez které by vás nepřipojili k veřejné síti.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality