15.9 C
Brno
Středa, 7 června, 2023

Obujte se do nové turistické sezóny

“Tak do toho šlápni, ať vidíš kousek světa,” zpívá se ve známém hitu a není úplně od věci Wabiho Daňka následovat. Při delších procházkách či několikadenních trecích člověk opravdu pozná krajinu zblízka.

Chůze v přírodě je sport pro každého bez ohledu na věk i dosavadní kondici a kromě posílení fyzičky působí blahodárně i na duši. Tak obujte své toulavé boty, ať už je to dámská outdoorová obuv či pánská turistická obuv, a pojďte ven najít krásy přírody a povzbuzení mysli i těla.

Chůze prospěšná tělu i duši

Jistě ten pocit znáte – při delší procházce krajinou se vám zlepší nálada. Chůze funguje jako všechny ostatní aerobní cvičení; zlepšuje oběhový systém, snižuje obsah cukru v krvi, pomáhá ustálit krevní tlak a výrazně snižuje deprese a úzkosti.

Mimo jiné zlepšuje plasticitu mozku – často nás v přírodě spontánně napadne řešení nějakého úkolu, nad kterým bychom si u psacího stolu lámali hlavu hodiny.

Navíc ne nadarmo mnoho lidí podniká dlouhé pěší poutě z důvodů zdravotních stejně jako duchovních – pohyb pěšky krajinou mívá nezanedbatelné terapeutické a meditativní účinky.

Černá dámská trekingová obuv – 4F

Na boty musí být spolehnutí

Pokud můžete pořádně zainvestovat pouze do jedné položky výbavy, ať je touto položkou dobrá treková obuv.

Zvláště u bot, v kterých hodláte chodit i v chladu a vlhku a cestou necestou, oceníte nepromokavý materiál spolu s technologií odvádějící vlhkost a pevnou konstrukci, která podpoří nohu při výšlapu.

Do náročnějšího terénu vybírejte vyšší kotníkovou obuv a také je třeba respektovat anatomické rozdíly, pánská zimní obuv na turistiku se v podstatných konstrukčních detailech liší od dámské trekingové obuvi. Před prvním výletem obuv řádně naimpregnujte a můžete vyrazit.

Sivá pánská turistická obuv – 4F

Jak najít ty správné boty?

Ideální je zkoušet si boty odpoledne, kdy máme nohu trochu větší a oteklejší než po probuzení. Dobrá turistická obuv by měla být o něco větší než obyčejné vycházkové boty, to aby se vám dovnitř pohodlně vešla ponožka a boty netlačily ani po zdolání mnoha kilometrů kopcovitým terénem.

Pro simulaci takových cest najdete v některých outdoorových prodejnách šikmé plošiny, po kterých se projdete a rychle zjistíte, zda jste opravdu narazili na své nové sedmimílové boty.

Dámská trekingová obuv stejně jako pánská turistická obuv se nabízí v mnoha variantách k prohlédnutí například na stránkách sportovní značky 4F.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality