19.6 C
Brno
Neděle, 4 června, 2023

Svářecí technika s invertorem: Univerzální a praktické zařízení

Invertorová svářečka nabízí to nejlepší mezi svářečkami. Jde o univerzální zařízení, které má mnoho praktických funkcí a umožňuje svařování různými metodami. Jde o oblíbenou volbu profesionálů, přičemž se hodí i pro začínající kutily.

Svářecí technika

Svářecí technika s invertorem je specifická měničem, který dokáže měnit střídavé napětí ze zásuvky na vysokofrekvenční. Poté dochází k jeho usměrnění. Jde o princip takzvaného spínaného zdroje. Díky elektronice uvnitř invertoru lze snadno změnit parametry. Můžete si tak vybrat, zda chcete svařovat metodami MMA a TIG, či spíše metodami MIG/MAG. Právě tato univerzálnost je velkou výhodou a dělá z invertorových svářeček volbu číslo jedna.

Praktické rozměry

Jednou z dalších výhod invertorových svářeček jsou jejich rozměry. Díky stoupající frekvenci se snižuje velikost transformátoru. To umožňuje celkově zmenšit rozměry svářečky. V porovnání s jinými druhy je tak výrazně menší a má nižší hmotnost. Můžete s ní tak bez problému vyrazit mimo dílnu. Praktický popruh přes rameno pak umožňuje se svářečkou pohodlně pracovat třeba i na žebříku.

Svařovací technika

Invertorová svařovací technika disponuje řadou praktických funkcí. Jednou z nich je například takzvaný hot start neboli snadné nahození oblouku. Ovšem při svařování jistě oceníte také ochranu před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu, či třeba pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů. Jde o moderní technologii, která nabízí ty nejlepší možnosti. Invertorová svářečka by neměla chybět v žádné dílně. Ovládání je přívětivé i pro začátečníky.

Svářecí invertory jsou oblíbené mezi profesionály, ovšem hodí se i pro hobby využití. Invertorová svářečka vám dokáže práci maximálně usnadnit, což oceníte zejména při častějším svařování.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality