14.7 C
Brno
Úterý, 6 června, 2023

Toto se fakt nedá vyčistit! Opravdu? 4 šikovné triky, které vás překvapí

Možná to nepatří mezi nejoblíbenější činnosti, ale čištění a mytí povrchů v domácnosti je zkrátka nutnost. S dobrými radami a triky ho dokonce bude provádět docela rádi.

Pravda.sk, lp 20.11.2017 12:00 úklid, čistenieFoto: Shutterstock
K čištění a úklid existují i ​​velmi šikovné triky.
Jak píše portál Femail.co.uk, existuje několik šikovných tahů, se kterými můžete čištění usnadnit nebo zjednodušit. Následující vás možná překvapí a možná poučí – takže, vzhůru do čištění!

špinavá mikrovlnka
Do misky, která je naplněna do poloviny vodou, vyždímejte polovinu citronu. Zapněte mikrovlnku na tři minuty a nechte roztok ohřát, následně ho nechte ještě dalších pět minut odpočívat za zavřenými dvířky elektrického spotřebiče. Pak stačí suchá nebo vlhká utěrka a ze stěn mikrovlnky lehce odstraníte všechnu mastnotu či nepříjemné skvrny a fleky z jídla.

Nálepky na stěnách
Zejména v domácnostech s malými dětmi se často maminky trápí s nálepkami, které se nacházejí všude. Strhnout je dolů znamená nejčastěji zaschlé skvrny od lepidla, které ne a ne sejít dolů. FEMA radí, abyste místo toho vyzkoušeli fén. Nahřejte nálepky proudem teplého vzduchu, který změkčí zaschlé lepidlo a následně ji jemně stáhněte z povrchu.

Skvrny na koberci
Namísto drhnutí může pomoci obyčejná jedlá soda. Nasypte ji na zašpiněné místo a nechte působit alespoň 7 minut. Následně prášek vysajte vysavačem.

Prach na policích
Pomoci si můžete starou ponožkou. Nasaďte si ji na ruku a takto důkladně vytřete prach, podaří se vám dostat i na nedostupné místa. Abyste zabránili padání chuchvalců prachu na zem, následně ponožku jen převraťte.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality